Sahibinden İkinci El Satılık Araba

  Sahibinden ikinci el satılık araba almak istiyorsanız bilmeniz gereken önemli noktalar var, araba almak zaten başlı başına bir konu ama sahibinden ikinci el satılık araba almak daha ayrı bir konu sonuçta araba alıyorsunuz yani daha ötesi var mı. Araba aldınız sorunlu çıkar onu düzeltmekle uğraşırsınız üstüne bir daha para harcarsınız aldığınız ikinci el araba sıfır araba fiyatına gelir falan gibi bir ton sorunla karşılaşabilirsiniz bunlar olan şeyler. Herkes sizin olduğunuz kadar dürüst çalışmıyor tabi ki burada herkes dürüst değil derken herkesi kötülemek istemiyorum bu tür dolandırıcılar yüzünden işini doğru yapan insanların var olduğunu da unutmayalım.

Sahibinden İkinci El Satılık Araba Alırken

sahibinden ikinci el satılık araba
sahibinden ikinci el satılık araba

Sahibinden ikinci el satılık araba alırken dikkat edeceğiniz bazı hususlar var, biraz bu konudan bahsedelim, sahibinden ikinci el satılık araba alıyorsanız her araçta baktığınız şeylere bu araçta daha detaylı bakmalısınız. Örnek vermek gerekirse aracın dışında herhangi bir çizik var mı, aracın kilometresi ne kadar ilerlemiş, aracın içi temiz tutulmuş mu, aracın bakımları tam yapılmış mı gibi şeylere dikkat edin. Araç sahibini sürekli sorular boğun merak ettiğiniz şey kalmasın çünkü araba alıyorsunuz yani bu işe yaptığınız birikimi yatırıyorsunuz karşılığını tam olarak almalısınız hele bir de zar zor araba alıyorsanız yani arabanın parasının ucu ucuna getirmiş iseniz sahibinden ikinci el satılık araba alırken bu konulara dikkat edeceksiniz.

Günümüz araç sahipleri araçlarına çok iyi baksalar da bazı araç sahipleri araçlarına gerekli olan özeni göstermedikleri için araçlar çok kullanılmasa bile aşırı yıpranmış gözükebilir. Örnek olarak 15.000 kilometre yapmış bir araç aslında fazla kullanılmamıştır ikinci el araçlar için ancak araç sahibi aracı hor kullanmış ise fiyatı düşük tutar sizde bu araç ucuz deyip bakarsanız ama niye ucuz olduğunu sadece bakıp kullandığınız zaman anlarsınız. Baktığınız her ucuz aracı uygun deyip almayın sahibinden ikinci el satılık araba alırken fiyata özellikle dikkat edin. Sahibinden ikinci el satılık araba alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da araç sahibinin söylediği şeylerin tutarlılığıdır, yani araç hakkında iyi bilgi sahibi iseniz araç sahibine tuzak sorular sorarak yalan yanlış söylediği şeyleri anlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.