İkinci El Satılık Araba

Araba sahibi olmak isteyen kişiler ikinci el satılık arabaları ilk tercih olarak belirlemeliler zira sıfır arabalara göre ikinci el arabalar fiyat bakıma daha avantajlıdır. İkinci el satılık arabaları aldığınız da geri satmak istediğiniz zaman fazla bir kayıp yaşamadan satabilirsiniz ancak sıfır kilometre arabaları aldığınız zaman 1 kilometre bile kullansanız araç 3 ile 7 bin TL arası değer kaybedecektir, araçtan araca ve modelden modele göre az yada çok değişebilir. İkinci el satılık araba aldığınızda ise kullanıma bağlı olarak düşecek olan değer asla sıfır kilometre araçtaki gibi olmaz.

İkinci El Satılık Araba Alacaklar İçin

İkinci el satılık araba
İkinci el satılık araba

İkinci el satılık araba alacaklar için birkaç öneride bulunmak istiyorum her araçta belli başlı dikkat etmeniz gereken noktalar vardır aracın dışındaki çizikler, aracın trafik geçmişi, aracın yaptığı kilometre gibi belli başlı şeylere dikkat etmeniz gerek. Aracı aldıktan sonra fark ettiğiniz çizik, leke gibi şeyleri daha sonra satıcıya vay bu araba çizik gibi şeyler söylerseniz satıcıda sizin düşündüğünüz şeyleri yapacaktır, aklınıza kötü şeyler getirmeyin tabi ki itiraz edip bakıp aldınız yapabilecek bir şeyim yok diyecektir.

Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak ve daha sonra aracınızı doya doya kullanmak için alırken lütfen daha dikkatli olun. Artık günümüzde ikinci el satılık arabalar kaza yapmış olsa bile tıpkı kaza yapmamış gibi tamir edilip kaza geçirmemiş gibi gösteriliyor. Kimisi ufak tefek kazaları emniyete bildirmeyerek kendi aralarında hallediyor ve sigortanın devreye girmesini engelliyorlar, çünkü eğer trafik polisi devreye girerse süreç uzuyor ve sigorta poliçesinde anlaştığı fiyat bir sonraki sene düşmesi gerekirken aynı fiyattan sigorta ediliyor buda araç sahibine ekstra maliyet kattığı için araç sahipleri bildirmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.